#Всесвітній тиждень імунізації

Illustration

З 21 по 27 квітня 2024 року в Україні відзначається Всесвітній тиждень імунізації. Таке свято започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я, в Україні відзначається з 2005 року. Цей день покликаний привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту людей від хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.Всесвітній тиждень імунізації має за мету привернення уваги суспільства до важливості імунізації – першорядного профілактичного заходу, спрямованого на захист від інфекційних захворювань, а також поширення ідеї вакцинації.

  • ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ 2024: ЗСУ ЗАХИЩАЮТЬ НАС ВІД ВОРОГІВ, А МИ МАЄМО ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ХВОРОБ!

    21 квітня 2024 року стартував Всесвітній тиждень імунізації. Його мета нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків.Через війну росії проти України наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил України та тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Мінімум який ми можемо зробити, щоб зменшити навантаження на наших лікарів, зробити щеплення. В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань:● туберкульозу,● поліомієліту,● дифтерії,● кашлюка,● правця,● кору,● гепатиту В,● гемофільної інфекції,● краснухи,● епідемічного паротиту.Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. Відтоді як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні. Переривання планової вакцинації — відповідно до національного календаря профілактичних щеплень — навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.Важливо зробити й додаткові щеплення з урахуванням епідсезону — проти грипу та COVID-19. Якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову. Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Щороку вакцинація рятує 2–3 млн людей в усьому світі від небезпечних захворювань та щороку запобігає 1,5 млн летальних випадків унаслідок інфекційних хвороб.Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас і так вистачає ворогів!  

  • ЗАХИСТИ СЕБЕ ТА ЧЛЕНІВ СВОЄЇ СІМ’Ї – ВАКЦИНУЙСЯ!

    Вакцинація є одним з найефективніших способів запобігання інфекційних хвороб. Вона допомагає зберегти мільйони життів щороку.Вакцини тренують нашу імунну систему, вчать її впізнавати та боротися з вірусами та бактеріями. Це дозволяє нам швидко і ефективно реагувати на зустріч з ними в майбутньому.Ось деякі важливі факти про рутинну вакцинацію:● Імунізація щорічно запобігає від 3,5 до 5 мільйонів смертей від таких хвороб, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір.● Ми маємо вакцини для запобігання більше ніж 20 загрозливих для життя хвороб, що допомагає людям жити довше та здоровіше.● Вакцини є важливими для запобігання та контролю за спалахами інфекційних хвороб.● Імунізація є найбезпечнішим способом захисту від хвороб. Вакцини викликають імунну реакцію, подібну до тієї, яку викликає природна інфекція, але без серйозних ризиків смерті або інвалідності, пов’язаних з перенесеним захворюванням.Вакцинація є важливою частиною здорового та безпечного суспільства. Коли більшість людей є вакцинованими, це створює колективний імунітет, який захищає найбільш вразливі верстви населення.

  • ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ 2024. ФАКТИ ПРО ІМУНІЗАЦІЮ.

    З 21 по 27 квітня 2024 року Європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації (EIW). Мета цього широкомасштабного заходу – підвищити серед громадськості розуміння важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя. Цього року Європейський тиждень імунізації співпадає з 50-ю річницею впровадження Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) “Розширеної програми імунізації” (EPI), мета якої – забезпечити доступ до життєво необхідних вакцин кожній дитині в світі незважаючи на регіон проживання та соціоекономічний статус. Факти про імунізацію:Напередодні Європейського тижня імунізації нагадуємо 5 важливих фактів про неї:1. Імунізація дозволяє зберегти від 2 до 3 мільйонів життів щороку. 2. Завдяки імунізації в світі більше не фіксуються випадки натуральної віспи – цю небезпечну хворобу, внаслідок якої помирало 3 з 10 захворілих, було повністю викорінено.3. Наразі завдяки масовим кампаніям з вакцинації світ наблизився до викорінення поліомієліту – небезпечного захворювання, що може призводити до невиліковних паралічів. Ще відносно нещодавно – у 1988 році – вірус циркулював у 125 країнах світу, а кількість випадків захворювання сягала 350 тисяч. Зараз залишилося всього дві країни, де досі циркулює “дикий” вірус поліомієліту – Афганістан та Пакистан; станом на 29 лютого 2024 року в цих країнах сумарно було зафіксовано лише 15 випадків хвороби. Важливо також зазначити, що вірус поліомієліту 2 та 3 типів вже викорінено, і наразі в світі фіксується лише вірус поліомієліту 1 типу.4. Правець матерів та новонароджених було еліміновано в південно-східній Азії в 2016 році. В цьому регіоні проживає приблизно чверть населення земної кулі, і він став другим серед 6-ти регіонів ВООЗ, де вдалося досягнути елімінації правця матерів та новонароджених. А в 2017 році третім регіоном ВООЗ, де вдалося елімінувати це смертельно небезпечне захворювання серед матерів та немовлят, став Американський регіон. На жаль, повне викорінення правця неможливе, бо бактерія, що його викликає, знаходиться в навколишньому середовищі – в ґрунті та фекаліях багатьох тварин. Проте небезпечній хворобі можна запобігти завдяки дотримання гігієнічних вимог під час пологів та вакцинації, ефективність якої у випадку своєчасних ревакцинацій сягає 100%.5. Деякі вакцини попереджують онкологічні захворювання, а саме вакцина проти гепатиту В, що профілактує розвиток раку печінки, спричиненого ускладненням гепатиту В, та вакцина проти вірусу папіломи людини, що профілактує розвиток 6 видів раку, викликаних вірусом папіломи людини.

Made with